کیا کارنز 2022 - شرکت هیروسان

کیا کارنز 2022

کیا کارنز جدید، دیگر یک خودروی مینی‌ون نیست و بیشتر در قامت یک SUV دیده می‌شود. کارنز که وارد چهارمین نسل خود می‌شود، شخصیتی متفاوت از زمان تولید در سال ۱۹۹۹ یافته و اکنون به عنوان یک وسیله نقلیه تفریحی با نشانه‌هایی از خودروهای کراس‌اوور در هند رونمایی شده است. کیا کارنز جدید روی همان پلتفرم سلتوس ساخته می‌شود و جای تعجبی هم نیست که چراغ‌های آن با جدیدترین مدل اسپورتیج مشابه هستند. خط سقف نسبتاً راست باعث شده تا فضای کافی برای پیکره‌بندی ۳ ردیف و شش یا هفت صندلی فراهم آید.

طول کارنز جدید ۴۵۴۰ میلی‌متر، عرض آن ۱۸۰۰ و ارتفاعش ۱۷۰۰ میلی‌متر است و فاصله بین دو محور هم ۲۷۸۰ میلی‌متر است. به نظر این کشیده‌ترین خودروی این کلاس است که در مقایسه با مدل قبلی و سایر رقبا بزرگتر و دارای فضای داخلی جادارتر است.

 

 

علاوه بر نمای بیرونی کاملاً متحول شده، درون کابین هم بازطراحی شده است. کابین جدید به شدت متفاوت و بسیار مدرن‌تر بوده و با ترکیب نمایشگر دیجیتالی جلوی راننده با نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی اطلاعات و سرگرمی مطابق با مدل‌های اخیر کیا دسترسی‌های سریع و راحت و کاملی به اجزای آن خواهید داشت.علاوه بر نمای بیرونی کاملاً متحول شده، درون کابین هم بازطراحی شده است. کابین جدید به شدت متفاوت و بسیار مدرن‌تر بوده و با ترکیب نمایشگر دیجیتالی جلوی راننده با نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی اطلاعات و سرگرمی مطابق با مدل‌های اخیر کیا دسترسی‌های سریع و راحت و کاملی به اجزای آن خواهید داشت.

برای پیشرانه از همان موتور کیا سلتوس بازار هند استفاده می‌شود. به ویژه موتور ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی ۱۱۵ اسبی و ۱۴۴ نیوتن‌متری و یا موتور ۱.۴ لیتری توربوشارژر ۱۴۰ اسبی و ۲۴۲ نیوتن‌متری. یک موتور دیزلی ۱.۵ لیتری با قدرت ۱۱۵ اسب بخار و گشتاور ۲۵۰ نیوتن‌متر هم قابل انتخاب است. موتور پایه با گیربکس ۶ سرعته دستی ارائه می‌شود اما یک گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک هم برای نسخه توربو قابل سفارش است. نسخه دیزلی هم از گیربکس شش سرعته خودکار بهره می‌گیرد.

کیا از ۳ ماهه نخست سال ۲۰۲۲، کارنز سه ردیفه جدید را در بازار هند و سایر بازارها عرضه خواهد کرد.